Wszystko zaczyna się 
od kontaktu klienta z nami.

Klient przedstawia projekt, zdjęcie lub myśl tego, co chciałby, aby znalazło się na zamawianym przez niego wyrobie. Najczęściej drogą mailową lub telefoniczną omawiane są wszystkie szczegóły zamówienia i po uzyskaniu akceptacji obu stron przechodzimy do procesu produkcji.

Poniżej przedstawimy Państwu, jak przebiega proces produkcyjny. Będą również pokazane w nim różne techniki i metody wykonania.

 • Projektowanie i wykonanie matrycy

Po zatwierdzeniu przez klienta projektu, musimy go odpowiednio skonfigurować cyfrowo, aby maszyna mogła wygrawerować matrycę (w przypadku matrycy płaskiej). Gdy mamy do czynienia z projektem trójwymiarowym (płaskorzeźba, np. twarz, gdzie muszą być odpowiednio ukazane brwi, oczy, nos, usta), najpierw taki projekt przechodzi przez ręce naszego artysty, który wykonuje płaskorzeźbę. Za pomocą skanera 3D płaskorzeźba przekształcana jest do postaci cyfrowej aby można było grawerować na ploterze. Dysponujemy także tradycyjna kopiarko-frezarka firny Deckel

 • Tłoczenie

Gdy matryca jest już gotowa, możemy użyć jej do wytłoczenia danego medalu lub znaczka. Nasze wyroby są tłoczone przy użyciu pras o nacisku 100 lub 250 ton. Metoda tłoczenia zapewnia najwyższą jakość artykułom tego typu, gdyż tylko ona umożliwia najlepsze odwzorowanie wszystkich najmniejszych szczegółów danego projektu. Taką metodę stosują także mennice państwowe.

 • Obróbka wyrobu

Następnie każdy wyrób jest ręcznie obrabiany. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta (jego projektu) ten proces składa się z wielu elementów, m.in. wycinanie, polerowanie, malowanie, wypalanie, piaskowanie, czernienie, nakładanie powłok galwanicznych (srebrzenie, złocenie), lutowanie, nawiercanie, czyszczenie, nakładanie łezki epoksydowej (tzw. łezka), pakowanie, wysyłka do klienta.

Poniżej opiszemy dokładnie tylko kilka z powyższych elementów:

 • Malowanie – każdy znaczek/medal jest malowany ręcznie. Do malowania używamy najnowocześniejszych lakierów akrylowych renomowanych firm, dzięki czemu nasze wyroby posiadają doskonałe i trwałe kolory przez wiele lat
 • Galwanizacja – srebrzymy nasze wyroby srebrem próby 1000, złocimy złotem 24 karatowym, w połysku i macie
 • Lutowanie – jesteśmy w stanie wykonać różne zapięcia do naszych wyrobów. Oferujemy:
  - gwoździk (sztyft)
  - śrubka
  - agrafka
  - kółko
 • Pakowanie –znaczki i pinsy 3D pakujemy w woreczki srtunowe, oferujemy także za dodatkową opłatą etui na medale, odznaczenia, znaczki, spinki itd.

Ze względu na złożoność produkcji, każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i dopasowywane do potrzeb klienta, tak aby był jak najbardziej usatysfakcjonowany z produktu końcowego.